Rasa rodem ze Starożytnego RZYMU..

Navigation

Menu główne
Start
Standard Rasy
Galeria Cane Corso
Dla kogo Cane Corso
Historia Rasy
Kontakt
Szukaj
 
Start arrow Dla kogo Cane Corso 28 listopad 2023
Dla kogo Cane Corso

Zadania, jakie w ciągu wieków wypełniały psy, były i są najrozmaitsze. Należało do nich pilnowanie stad, osad i dobytku, pasienie, ściganie i aportowanie zwierzyny, ciągnięcie ciężkich ładunków, poszukiwanie zaginionych i ratowanie ich spod śniegu, z miejsc katastrof, a nawet z wody- listę można by ciągnąć w nieskończoność.

Dlatego przy wyborze psa radzę wcześniej zasięgnąć nieco informacji na temat rasy, wziąć pod uwagę jego charakter – abyśmy dobrze dopasowali się w pary na wiele lat..

Cane Corso zrodzona jest,by pomagać ludziom, bronić ich i strzec. Cane Corso Italiano jest w świecie psów jak Ferrari , znakomita włoska wysokiej klasy maszyna ! Ferrari to synonim prędkości, stylu i supremacji technicznej. Imponujący stylem, gładką i wspaniałą linią - niezwykła sympatia i upodobanie Włochów.

„Cane Corso” tłumacząc z włoskiego znaczy „pies biegający”. Cane Corso są szybkie, o atletycznej budowie, piękne, imponujące i wspaniałe własnie tak, jak włoskie samochody sportowe. A wszystkie te cechy czynią z Cane corso idealnego psa rodzinnego, obrońcę i opiekuna.

Dzisiaj Cane Corso trzymane są jako psy stróżujące i do towarzystwa. Z natury opanowane, dają się łatwo wyszkolić, ale wobec obcych bywają agresywne. Konieczne jest, zatem odpowiednie wychowanie i wczesna socjalizacja, aby uniknąć kłopotów, gdy psa trzyma się w warunkach miejskich.

Właściciel Cane Corso powinien być łagodny ale stanowczy. Cane Corso zalicza się do psów dużych, waży nawet powyżej 70kg. Jest masywny i mocno umięśniony, bardzo silny a przy tym nie ociężały o energicznych ruchach.

Cane Corso będzie doskonałym towarzyszem dla osób lubiących ruch, pracę z psem i aktywny wypoczynek. Trzeba się liczyć z tym, że naszemu pupilowi musimy poświęcać dużo czasu.

Będzie on wyśmienitym kompanem do joggingu, pieszych a nawet rowerowych wycieczek. Musimy pamiętać, aby codziennie zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu.

W celu odpowiedniej cywilizacji Cane Corso, – jeśli mieszka on na posesji, należy go czasem wyprowadzać poza teren a jeśli ktoś mieszka w bloku – należy zapewnić mu odpowiednią ilość spacerów, i oby teren wokół był odpowiedni – tylko wtedy nasz pupil będzie szczęśliwy..

Zgodnie z psią maksymą: OD SPACERU DO SPACERU !!

 • Najnowsze wiadomości  ( 2 pozycji )

  Najnowsze wiadomości z serwisu Cane Corso!

  Nawiązaliśmy współpracę z Dottore Flavio Bruno, włoskim weterynarzem, od ponad 17 lat prowadzącym badania na temat historii rasy Cane Corso - wszystko od Starozytnego Rzymu po dziś. D.F.Bluno juz od ponad 15 lat studiuje historię,pochodzenie, morfologię, charakter etc i chętnie wymieni się informacjami. Jak dotąd w Polsce mamy jedną, prywatną publikację na temat Cane Corso.

  Juz wkrotce znajdziecie tu zarys historyczny i więcej informacji na temat rasy Cane Corso Italiano.

  Zapraszamy do naszego serwisu równiez wszystkich tych, którzy chcą opowiedzieć o swojej przygodzie z Cane Corso.

  Czekamy na Wasze opinie oraz zdjęcia Waszych kochanych pupili !

  Napiszcie do nas, co sądzicie o naszej stronie, czego tu brakuje, co chcielibyście jescze zobaczyć, przeczytać.

  Za wszelkie sugestie i komentarze z góry będziemy wdzięczni.

Features
 

(C) 2023 Rasa rodem ze Starożytnego RZYMU..
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Advertisement